dr inż. Marek Gajowy

Marek Gajowy (ur. w 1987 r.) – absolwent LO w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” w Piekarach k/ Krakowa. Studia w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie rozpoczął w 2006 roku na kierunku Informatyka Stosowana na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej oraz równolegle w 2008 na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki (WIMiR). Dyplom magistra inżyniera obronił w specjalności Systemy, Maszyny i Urządzenia Energetyczne.

Studia doktorskie rozpoczął na WIMiR w 2013 roku w Katedrze Mechaniki i Wibroakustyki pod kierunkiem prof. dra hab. inż. Jerzego Michalczyka, uwieńczone obroną pracy doktorskiej nt. Analiza właściwości dynamicznych przenośników wibracyjnych działających w oparciu o zjawisko dynamicznej eliminacji drgań (2018).

W swojej aktywności badawczej zajmuje się dynamiką maszyn a w szczególności analizą pracy urządzeń wibracyjnych i antyrezonansowych. Prowadzi prace w zakresie stanów ustalonych i przejściowych maszyn wibracyjnych, tj. rezonans przejściowy oraz synchronizacja elektrowibratorów bezwładnościowych. Zajmuje się zagadnieniem maksymalizacji sztywności elementów konstrukcyjnych przy zadanej stałej masie oraz projektowaniem przenośników o znacznych długościach.

Pełni funkcje opiekuna Koła Naukowego „Energon” oraz jest odpowiedzialny za organizacje obron magisterskich dla kierunku Inżynieria Akustyczna .

Pracuje również społecznie pełniąc funkcję radnego Rady Powiatu w Wadowicach (2018-nadal).

Email kontaktowy:mgajowy@agh.edu.pl
Dane pracownika w serwisie SKOS