dr inż. Cezary Kasprzak

Autor i współautor licznych prac naukowych (monografii, artykułów naukowych) z zakresu fal akustycznych niskiej częstotliwości, w szczególności oddziaływania infradźwięków na biopotencjały elektryczne człowieka. Recenzent publikacji naukowych i prac dyplomowych. Pełnił funkcję kierownika w grancie badawczym, a także głównego wykonawcy i wykonawcy w  grantach badawczych i rozwojowych. Odbył staż naukowy w USA oraz liczne szkolenia z zakresu analizy danych statystycznych i analiz biopotencjałów, stypendysta Fundacji Kościuszkowskiej. Prowadzi zajęcia między innymi z Podstaw percepcji i przetwarzania informacji przez człowieka, Ergonomii, Technik Ultra i Infradźwiękowych. Członek Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Akustycznego (PTA). Uczestnik Krajowej Sieci Partnerów Krajowego Punktu Centralnego Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy (KSP KPC EU-OSHA).  Aktualne zainteresowania naukowe dotyczą przede wszystkim analizy biosygnałów, zastosowania uczenia maszynowego w akustyce i biologii, dudnień różnicowych oraz infradźwięków.

Email kontaktowy:cekasp@agh.edu.pl
Dane pracownika w serwisie SKOS