Aktualności

Ogłoszenie o naborze do konkursu „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności”

Kraków, 27.05.2024

Ogłoszenie o naborze

Katedra Mechaniki i Wibroakustyki Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie ogłasza otwarty nabór studentek i studentów do konkursu „Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności” ogłoszonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Oferta przygotowywana do projektu w Katedrze obejmuje wsparcie osób studiujących w rozwoju ich kompetencji i umiejętności, innowacyjności, kreatywności przez umożliwienie im prezentacji swoich osiągnięć naukowych w międzynarodowych konkursach i konferencjach. Oferta jest skierowana przede wszystkim do osób studiujących na kierunku inżynieria akustyczna zarówno na I jak i II stopniu.

Konkurs przewiduje finansowanie udziału studentów w konferencjach międzynarodowych o uznanej renomie w zakresie szeroko rozumianej akustyki oraz inżynierii dźwięku. Przewidywany zakres finansowania wynosi 100% kosztów udziału i podróży w wybranych konferencjach.

Podstawowe warunki formalne, jakie musi spełnić osoba studiująca, aby wziąć udział w naborze, są następujące:

– znajomość języka angielskiego na poziomie nie niższym niż B2 potwierdzona w szczególności oświadczeniem lektora o poziomie znajomości języka obcego, lub certyfikatem potwierdzającym znajomość języka obcego (zgodnie z listą certyfikatów uznawanych przez SJO AGH),

– uzyskanie pozytywnej opinii opiekuna naukowego/opiekuna koła naukowego na temat dotychczasowej aktywności naukowej

Kryteria oceny zgłoszeń studentek i studentów do udziału w konkursie są następujące:

– liczba wygłoszonych referatów na konferencjach ogólnopolskich w tematyce akustyki (maksymalnie 10 pkt)

– liczba wygłoszonych referatów na sesjach kół naukowych w tematyce akustyki (maksymalnie 5 pkt)

– streszczenie założeń projektu / referatu (max. 250 słów), który mógłby zostać przedstawiony na konferencji międzynarodowej (maksymalnie 5 pkt). W wypadku możliwości przedstawienia więcej niż 1 projektu należy napisać osobne streszczenie dla każdego z nich, każde z nich zostanie ocenione osobno, a oceną ostateczną będzie średnia arytmetyczna z ocen każdego streszczenia.

– osiągnięcia dodatkowe (maksymalnie 5 pkt), np. Kierownictwo Grantów Rektora dla kół naukowych AGH, publikacje naukowe, nagrody w konkursach,

– w sytuacji gdy kilka osób ma taką samą liczbę punktów, przewiduje się preferencje dla osób z niepełnosprawnością (dodatkowe 3 pkt).

Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby do aplikowania poprzez przesłanie zgłoszenia na adres opiekuna Koła Naukowego Akustyki Architektonicznej dr hab. inż. Adama Pilcha apilch@agh.edu.pl. Termin przesyłania zgłoszeń upływa 4 czerwca 2024 o godzinie 23:59. Zgłoszenie powinno zawierać:

1.      Streszczenie lub streszczenia proponowanych projektów

2.      Wykaz osiągnięć podlegających ocenie (wygłoszone referaty, zrealizowane projekty, publikacje)

3.      Skan certyfikatu językowego

4.      Oświadczenie / orzeczenie o niepełnosprawności

Zgłoszenia osób chętnych do uczestnictwa w projekcie ocenione zostaną przez komisję konkursową składającą się z przedstawiciela pracowników AGH, przedstawiciela doktorantów oraz przedstawiciela osób studiujących. Wyniki przesłane zostaną do biorących udział w naborze w terminie do 3 dni roboczych.

Nabór prowadzony jest zgodnie z dołączonym regulaminem.